Trawertyn

Zobacz cenę Trawertyn
Tynk trawertyn Francesco GUARDI(imitacja trawertynu) to ekskluzywne pokrycie dekoracyjne doskonale imitujące powierzchnie naturalnego trawertynu z charakterystyczną dla niego strukturą. Produkowany jest na bazie sezonowanego żwirku wapiennego, ściśle wyselekcjonowanych ziaren o granulacji 0,2 - 0,5 mm jak również spoiwa w proszku. 

Produkt polecany jest szczególnie do dekoracji powierzchni ściennych oraz innych elementów architektonicznych wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń.

PRZYKŁADOWA STRUKTURA [ 1 ]

kolory - Trawertyn
 - kolor
Nanoszenie paca wenecka
Ilość warstw 2
Wydajność  1 kg/ m2 przy jednej warstwie
Czas schnięcia 24 godz.
Rozcieńczanie woda
Czyszczenie narzędzi        woda
Kolorystyka biały
Składowanie w szczelnie zamkniętych pojemnikach w temperaturze od +5°C do +35°C
Pojemność 15 kg
 1. PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

  Podłoże musi być czyste, suche i wolne od kurzu, tłuszczu oraz innych substancji zmniejszających przyczepność. W przypadku nakładania stiuku na podłoża mocne, zwarte, wystarczy je wcześniej przemyć wodą z dodatkiem detergentu. Natomiast łuszczące się stare powłoki malarskie należy usunąć, podłoże wyczyścić i zmyć myjką ciśnieniową. W przypadku podłoży pokrytych pleśnią, grzybem, należy je usunąć i dodatkowo podłoże zmyć środkiem BIOTOX® TOTAL, zachowując zalecenia producenta.

  Trawertyn Francesco GUARDI można nakładać bezpośrednio na zarówno nowe, świeże, jak i wysezonowane tynki cementowe.

  Przed nałożeniem trawertynu podłoże należy zagruntować podkładem gruntującym Francesco GUARDI.


 2. SPOSÓB NAKŁADANIA

  Na wyschniętą po gruntowaniu powierzchnię za pomocą pacy plastikowej lub pacy weneckiej równomiernie nakładamy pierwszą warstwę trawertynu. Jednocześnie wygładzamy w taki sposób, aby nie tworzyć zgrubień. Przed nałożeniem drugiej warstwy (po ok. 24 godz.) zwilżamy całą powierzchnię za pomocą wałka.

  Drugą warstwę trawertynu nakładamy podobnie jak pierwszą. Kilka minut po jej nałożeniu delikatnie wygładzamy powierzchnię oraz formujemy nieregularny wzór za pomocą krawędzi pacy lub szpachelki.

  Po uzyskaniu wymaganego wzoru całość ponownie wygładzamy pacą wenecką INOX do uzyskania efektu kamienia naturalnego.

  Tak przygotowaną powierzchnię pozostawiamy do wyschnięcia na min. 12 godzin.

  W zależności od efektu jaki chcemy uzyskać, wyschniętą powierzchnię malujemy farbą lazurującą Francesco GUARDI. W celu uzyskania efektu dekoracyjnego w wybranym kolorze, farbę delikatnie wcieramy gąbką zgodnie z kierunkiem uzyskanej struktury na powierzchni ok. 0,5 m2. Ewentualny nadmiar farby usuwamy drugą wilgotną gąbką w taki sposób, aby nie tworzyć zacieków, a kolor został naniesiony równomiernie na całej powierzchni.

   

 3. DODATKOWE  INFORMACJE

  Prace nakładania trawertynu Francesco GUARDI należy prowadzić przy temperaturze podłoża i otoczenia od +5°C do +35°C, unikając bezpośredniego działania promieni słonecznych na powierzchnię pokrywaną trawertynem, zarówno podczas pracy jak i jej wysychania.

  Świeżo nałożony produkt należy chronić przed opadami atmosferycznymi przez okres 2 - 3 dni po aplikacji.

  Odcień jasny lub ciemny trawertynu Francesco GUARDI jest charakterystyczny dla tego produktu i nie stanowi o jego jakości. Nie zalecamy nakładania na podłożach bardzo gładkich wykonanych z cementu prasowanego.

  Zalecane jest takie ustawienie rusztowania, które umożliwi aplikację jednocześnie na całej odrębnej powierzchni ściany.

Przydatne produkty

LAKMA SAT Sp. z o.o. zarejestrowana w Sądzie Rejonowym VIII
Wydzial Gospodarczy KRS w Bielsku-Białej pod nr 00000052607
NIP: 548-101-03-09, REGON: 070499284
Wysokość kapitału zakładowego 2 000.000 zł
Biuro Wsparcia Sprzedaży
bws@lakma.com
tel.: +48 33-852-67-65
+48 33-852-67-66
fax.: +48 33-852-67-63
Lakma SAT Sp. z o.o.
43-300 Cieszyn
ul. Frysztacka 173
tel.: +48 33 852-66-01
fax.: +48 33-852-66-03