ładujemy dane

Menu

Nowość!

Farba o Efekcie Diamentowego Pyłu

  • Ściany pełne blasku
  • - Elegancja w Stylu GLAMOUR
  • - Do salonu, sypialni, pokoju dziecka

 

Dostępna w 56 ponadczasowych kolorach!

Zobacz efekt

Nowej generacji okładziny elewacyjne

PANELE KWARCOWE

 

  • - łatwy montaż
  • - bardzo wysoka odporność
  • - nowoczesny wygląd
  • - 10 kolorów!
Zobacz efekt

FARBA LAZURUJĄCA

Opis

Farba lazurująca Francesco GUARDI to ekskluzywne wykończenie do powierzchniowego barwienia oraz impregnacji produktów z linii dekoracyjnej Francesco GUARDI takich jak trawertyn oraz masa o efekcie betonu. Oprócz właściwości dekoracyjnych, zabezpiecza przed działaniem wody i zmywaniem. Szeroka gama barwników i pudrów GUARDI pozwala na uzyskanie różnorodnych wariantów kolorystycznych bliskich aktualnym tendencjom w architekturze wnętrz.

Sposób użycia

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

Podłoże musi być czyste, suche i wolne od kurzu, tłuszczu oraz innych substancji zmniejszających przyczepność.

SPOSÓB NAKŁADANIA

W zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać, wyschniętą powierzchnię malujemy farbą lazurującą Francesco GUARDI za pomocą różnych narzędzi malarskich, tj.: pędzel, wałek, gąbka, rękawica malarska, szmatka lub poprzez natrysk. Farbę można nanosić na podłoże w 1 – 2 warstwach. Kolejną warstwę należy nanosić dopiero po wyschnięciu warstwy poprzedniej, tj. po min. 12 godz. W zależności od upodobań kolejne warstwy mogą różnić się kolorem oraz techniką aplikacji.

Świeżo nałożona warstwa farby dobrze poddaje się obróbce, a efekt końcowy zależy wyłącznie od wyobraźni i umiejętności wykonawcy. Ważne żeby produkt nanosić wybranym narzędziem tak, aby nie pozostawić zacieków.

Najlepsze efekty przy wybarwianiu trawertynu oraz masy o efekcie betonu uzyskuje się nanosząc farbę pędzlem, a następnie "ściągając" ją z malowanej powierzchni za pomocą zwilżonej wodą gąbki lub pacy z gąbką.

DODATKOWE INFORMACJE


Produkt jest gotowy do użytku. Prace nakładania farby lazurującej Francesco GUARDI należy prowadzić przy temperaturze podłoża i otoczenia od +5°C do +35°C, unikając bezpośredniego działania promieni słonecznych na powierzchnię pokrywaną farbą, zarówno podczas pracy jak i jej wysychania.

Nie nakładać podczas wilgotności powietrza przekraczającej 80%. Niejednolity odcień farby lazurującej Francesco GUARDI jest charakterystyczny dla tego produktu i nie stanowi o jego jakości. 

Parametry techniczne

Warianty litrażowe

1L

Metoda aplikacji

gąbka dekoracyjna GUARDI, pędzel, szpachelka, rękawica, wałek, natrysk

Ilość warstw

1-2 (w zależności od efektu jaki chce się uzyskać)

Wydajność przy 1 warstwie

10 – 50 m²/l

Czas schnięcia

6 godzin

Rozcieńczanie/mycie narzędzi

woda

Określ powierzchnię

Powierzchnia 1

cm

x

cm

= 0 m2