ładujemy dane

Menu

Nowość!

Farba o Efekcie Diamentowego Pyłu

  • Ściany pełne blasku
  • - Elegancja w Stylu GLAMOUR
  • - Do salonu, sypialni, pokoju dziecka

 

Dostępna w 56 ponadczasowych kolorach!

Zobacz efekt

Nowej generacji okładziny elewacyjne

PANELE KWARCOWE

 

  • - łatwy montaż
  • - bardzo wysoka odporność
  • - nowoczesny wygląd
  • - 10 kolorów!
Zobacz efekt

MASA O EFEKCIE PŁATKÓW SREBRA

kalkulator zużyciaSprawdź cenę

Opis

Masa o efekcie płatków srebra jest nowatorską, dekoracyjną masą, która dzięki zawartości naturalnych płatków miki w odcieniach srebra nadaje ścianom unikalną fakturę i efekt subtelnie odbijający światło. Masa nadaje wnętrzom dostojnej elegancji, przez co doskonale współgra w pomieszczeniach nowoczesnych, klasycznych, retro oraz urządzonych w stylu glamour.

 

  • - ponadczasowy efekt z odcieniami srebra
  • - do wewnątrz i na zewnątrz
  • - dobrze komponuje się z wieloa stylami dekoracji wnętrz

Masa przeznaczona jest do dekoracji ścian wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń, wykonanych z zapraw cementowych, cementowo – wapiennych, płyt gipsowo – kartonowych i innych powierzchni o charakterze mineralnym. Doskonale sprawdza się we wnętrzach w budownictwie jedno i wielorodzinnym, wyraźnie akcentując ściany w pomieszczeniach takich jak pokój dzienny, sypialnia, przedpokó, kuchnia czy łazienka. Wspaniale komponuje się też w pomieszczeniach użyteczności publicznej, tj. restauracje czy hotele, a także w budownictwie sakralnym.

Zastosowanie

Korytarz/klatka schodowa

Korytarz/klatka schodowa

Garaż

Garaż

Pokój gościnny/salon

Pokój gościnny/salon

Kuchnia

Kuchnia

Łazienka

Łazienka

Gabinet

Gabinet

Ściany zewnętrzne

Ściany zewnętrzne

Sposób użycia

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

Masę należy nakładać na wysezonowane, mocne, trwałe, czyste, suche i wolne od kurzu, tłuszczu oraz innych substancji zmniejszających przyczepność podłoża. Przed nakładaniem masy podłoże należy dokładnie zagruntować (1 – 2 krotnie) Preparatem gruntującym GUARDI w kolorze „szary”, który jest dedykowany pod Masę o efekcie płatków srebra. Świeże tynki cementowe i cementowo – wapienne należy zagruntować po ok. 4 tygodniach, a tynki gipsowe po ok. 2 tygodniach od ich wykonania. Gładzie oraz powierzchnie wykonane w systemach płyt kartonowo – gipsowych należy obligatoryjnie odpylić, a następnie zagruntować gruntem np. Fixgrunt U. Ważne, aby po potarciu nie pozostał na dłoni biały pył. Podłoża pokryte farbami emulsyjnymi o dobrej przyczepności wystarczy umyć wodą z dodatkiem mydła malarskiego, spłukać czystą wodą i osuszyć. Miejsca pokryte pleśnią lub zagrzybione oczyścić mechanicznie i zdezynfekować środkiem glono i grzybobójczym Biotox Total.

 

PRZYGOTOWANIE PRODUKTU

Do wiaderka, w którym znajdują się płatki srebrnej miki, przelać całą zawartość żywicy znajdującej się pod pokrywą i dokładnie wymieszać za pomocą mieszadła ręcznego lub mechanicznego, rozprowadzając wypełniacz imitujący płatki srebra równomiernie w całej objętości masy. Do mieszania nie należy używać mieszadeł szybkoobrotowych.

 

SPOSÓB UŻYCIA

Masę nakładać za pomocą pacy stalowej z zaokrąglonymi rogami lub pacą wenecką, na grubość wynikającą z grubości płatków miki w produkcie. Masę należy równomiernie rozłożyć na całej dekorowanej powierzchni, nie pozostawiając prześwitów, a następnie starannie i z wyczuciem wygładzić. W razie wystąpienia w produkcie tzw. nadziarna powodującego „rysowanie”, nadziarno należy usunąć i „zarysowaną” powierzchnie ponownie wygładzić. Temperatura podłoża oraz otoczenia podczas aplikacji powinna mieścić się w zakresie od +10°C do +25°C. Masę można nakładać po min. dwóch godzinach od zagruntowania podłoża (przy temperaturze powietrza i podłoża ok. 20°C i wilg. wzgl. powietrza 55±5%). W razie zauważenia prześwitów podłoża, Masę można miejscowo nanieść taką samą techniką i ponownie wygładzić. Po zakończeniu prac narzędzia natychmiast umyć wodą.

 

DODATKOWE  INFORMACJE

W produkcie znajduje się wypełniacz ochodzenia naturanego, w którym może znajdować się kruszywo powodujące "rysowanie" powierzchni podczas aplikacji Masy. Taka jest charakterystyka tego produkty i nie stanowi ona o jego wadzie. Masę należy przechować w oryginalnych i szczelnie zamkniętych opakowaniach. Chronić przed mrozem i nasłonecznieniem. Temperatura przechowywania: od +5°C do +30°C. W przypadku nakładania masy na powierzchniach już wcześniej pokrytymi farbami emulsyjnymi należy wykonać próby przyczepności. Przed użyciem należy zapoznać się z Kartą Techniczną wyrobu. Pomieszczenia wietrzyć do zaniku zapachu. Firma LAKMA SAT nie odpowiada za jakość produktu i efekt końcowy w przypadku nie przestrzegania podanych zaleceń.

 

 

 

 

 

Parametry techniczne

Warianty litrażowe

2,5Kg

Rozcieńczanie/mycie narzędzi

woda

Metoda aplikacji

Paca stalowa, paca wenecka

Ilość warstw

1-2

Wydajność przy 1 warstwie

1kg/m²

Nanoszenie kolejnej warstwy

minimum po 2-3 godzinach

Czas schnięcia

6 godzin

Określ powierzchnię

Powierzchnia 1

cm

x

cm

= 0 m2

MASA O EFEKCIE PŁATKÓW SREBRA

MASA O EFEKCIE PŁATKÓW SREBRA