ładujemy dane

Menu

Nowość!

Farba o Efekcie Diamentowego Pyłu

  • Ściany pełne blasku
  • - Elegancja w Stylu GLAMOUR
  • - Do salonu, sypialni, pokoju dziecka

 

Dostępna w 56 ponadczasowych kolorach!

Zobacz efekt

Nowej generacji okładziny elewacyjne

PANELE KWARCOWE

 

  • - łatwy montaż
  • - bardzo wysoka odporność
  • - nowoczesny wygląd
  • - 10 kolorów!
Zobacz efekt

Opis

Dawniej stiuk zdobił ściany domostw starożytnych Rzymian oraz renesansowych pałaców. Jego królewskie pochodzenie powróciło jako element, który w krótkim czasie pozwala na uzyskanie spektakularnego efektu wykończeniowego w przestrzeniach ekskluzywnych hoteli, restauracji lub też zwykłych lokali mieszkalnych. W naszej ofercie znajdą Państwo ekskluzywną masę dekoracyjną, która w niezwykły sposób odwzorowuje szlifowany kamień. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą propozycją Stiuku Wapiennego — ze swojej strony gwarantujemy najwyższą jakość połączoną z niezwykłym efektem.

CO WYRÓŻNIA NASZ PRODUKT?

Stiuk Wapienny Francesco GUARDI to ekskluzywne pokrycie dekoracyjne, którego źródłem inspiracji są antyczne techniki tynkowania. Doskonale imituje powierzchnię polerowanego kamienia o strukturze łupanej. Nadaje się na zewnątrz pomieszczeń oraz do wnętrz nowoczesnych, jak też do wnętrz antycznych w stylu retro. Jest niesamowicie efektowny w połączeniu z metalem i szkłem.

Stiuk jest łatwym w użytkowaniu i szybko twardniejącym materiałem dekoracyjnym. Dostępny w naszej ofercie Stiuk Wapienny ma za zadanie imitować powierzchnię kamienia o strukturze łupanej, co daje naturalny efekt końcowy. Produkt ten jest paroprzepuszczalny oraz wysoce wydajny. Istnieje możliwość stosowania go na zewnętrzne powierzchnie.

WSZECHSTRONNE ZASTOSOWANIE

Stiuk Wapienny przez naszych Klientów jest najczęściej stosowany do dekoracji ścian wewnątrz, jak i na zewnątrz przestrzeni mieszkalnych. Nadaje się do dekoracji pomieszczeń w stylu retro jak i współczesnych, eleganckich wnętrz. Idealnie sprawdza się przy artystycznej dekoracji filarów, kolumn i pilastrów na zewnątrz pomieszczeń oraz pokrywania wybranych fragmentów elewacji.

Stiuk Wapienny w naszej ofercie dostępny jest w szerokiej gamie kolorystycznej — znajdą tam Państwo stiuk szary, niebieski, różowy, a także pomarańczowy, brązowy, zielony oraz wiele innych. Przestrzenie, w które nasz produkt doskonale się wkomponuje, to między innymi gabinety, korytarze oraz klatki schodowe, pokoje gościnne i ściany zewnętrzne.

CO NAS WYRÓŻNIA?

Francesco Guardi to marka, która ma do zaoferowania szeroką gamę produktów, do których zalicza się najwyższej jakości Stiuk Wapienny. Zarówno ten produkt, jak i wiele pozostałych dostępnych w naszej ofercie to zdecydowanie najlepszy wybór, na który mogą Państwo postawić podczas planowania własnych przestrzeni.

Produkty marki Francesco Guardi Colezzione są przede wszystkim ponadczasowe, a ponadto idealnie dopasowują się do każdego stylu wykończenia wnętrz. Gwarantujemy naszym Klientom najwyższą jakość Stiuku Wapiennego dostępną na rynku. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty naszego sklepu.

Zastosowanie

Korytarz/klatka schodowa

Korytarz/klatka schodowa

Pokój gościnny/salon

Pokój gościnny/salon

Gabinet

Gabinet

Ściany zewnętrzne

Ściany zewnętrzne

Sposób użycia

Aby Stiuk Wapienny przez długie lata pięknie prezentował się na Państwa ścianach, niezwykle ważne jest jego odpowiednie nałożenie. Do tego konieczny będzie zakup niezbędnych narzędzi oraz przeprowadzenie tego procesu według poniższych kroków. Nasi doświadczeni eksperci chętnie udzielą Państwu wskazówek odnośnie nałożenia Stiuku Wapiennego również poprzez kontakt telefoniczny.

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

Stiuk Wapienny GUARDI należy nakładać na mocne, trwałe i równe podłoża. Podłoże musi być czyste, suche i wolne od kurzu, tłuszczu oraz innych substancji zmniejszających przyczepność. Przed nakładaniem stiuku, dobrze wyschnięte i wysezonowane podłoże należy zagruntować Lateksową farbą podkładową GUARDI, a w przypadku aplikacji na zewnątrz pomieszczeń preparatem gruntującym GUARDI. Świeże tynki cementowe i cementowo – wapienne należy zagruntować po ok. 4 tygodniach, a tynki gipsowe po ok. 2 tygodniach od ich wykonania. Gładzie oraz powierzchnie wykonane w systemach płyt kartonowo – gipsowych należy obligatoryjnie odpylić, a następnie zagruntować gruntem np. Fixgrunt U. Niezwykle ważne jest, aby po potarciu sprawdzić, czy na dłoni nie pozostaje biały pył. W razie potrzeby użyć gruntu Fixgrunt U dwukrotnie, po czym w odpowiednim odstępie czasu zastosować Lateksową farbę podkładową GUARDI.

ŚCIANY POKRYTE TAPETĄ

W niektórych pomieszczeniach, w których planowane jest nałożenie stiuku wapiennego, na ścianach umieszczona jest tapeta. W tym przypadku konieczne jest jej dokładne usunięcie oraz zmycie wodą powłok klejowych za pomocą mydła malarskiego i pozostawienie do całkowitego wyschnięcia. Jeszcze przed nałożeniem Stiuku Wapiennego Francesco Guardi, osuszone podłoże powinno się zagruntować (w przypadku wewnętrznych powierzchni – lateksową farbą podkładową, natomiast w przypadku zewnętrznych – preparatem gruntującym). Miejsca pokryte pleśnią lub zagrzybione należy oczyścić mechanicznie i zdezynfekować środkiem glono i grzybobójczym Biotox Total. Nakładanie stiuku można rozpocząć po wyschnięciu warstwy gruntującej tzn. po min. 6 godzinach od zakończenia gruntowania przy wysychaniu w warunkach optymalnych (temp. +20°C, wilgotność 60%).

SPOSÓB NAKŁADANIA

Na wyschniętą po gruntowaniu powierzchnię, za pomocą pacy weneckiej INOX nakładamy pierwszą warstwę Stiuku Wapiennego o jednolitej grubości, zwracając uwagę, aby otrzymana powierzchnia była całkowicie gładka. Czynność tę wykonujemy na niewielkich obszarach i w różnych kierunkach tak, aby pokryć cały obszar. Po upływie co najmniej sześciu godzin niewielkimi fragmentami nakładamy warstwę drugą, a nadmiar produktu zbieramy, przeciągając po powierzchni czystą krawędzią packi.

Po wyschnięciu drugiej warstwy (min. 6 godz.) nakładamy trzecią, najcieńszą warstwę, jednocześnie wyrównując i wygładzając ją „do zera”. Podczas przesychania trzeciej warstwy, co trwa zazwyczaj około 10 minut od nałożenia, „wybłyszczamy” stiuk, poprzez kilkukrotne mocne przeciąganie ostrym kantem pacy po powierzchni stiuku. Przy wybłyszczaniu konieczne jest utrzymywanie krawędzi pacy w idealnej czystości. W celu dodatkowego zabezpieczenia i uzyskania większej głębi koloru, po ok. 7 dniach nakładamy Wosk Francesco GUARDI. Niewielką ilość wosku nanosimy na krawędź pacy i równomiernie rozprowadzamy cienką warstwę na powierzchni ok. 0,5 m2, a następnie polerujemy powierzchnię miękkim materiałem np. flanelą lub mechanicznie polerką samochodową. Zastosowany wosk nadaje połysk i przyciemnia kolor.

O CZYM NALEŻY PAMIĘTAĆ?

Prace przy użyciu Stiuku Wapiennego Francesco Guardi należy zawsze przeprowadzać w temperaturze posiadającej zakres od 5°C do 25°C. Należy pamiętać także o unikaniu światła słonecznego i pod żadnym pozorem nie dopuszczać go na warstwę pokrytą stiukiem — zarówno podczas pracy jak i jej wysychania. W przypadku aplikacji na zewnątrz pomieszczeń świeżo nałożony Stiuk Wapienny należy chronić przed deszczem przez okres 2 -3 dni po aplikacji.

Odcień jasny lub ciemny Stiuku Wapiennego Francesco GUARDI jest charakterystyczny dla tego produktu i nie stanowi o jego jakości. Nie zalecamy nakładania produktu na podłożach bardzo gładkich wykonanych z cementu prasowanego. Przed zastosowaniem wosku na całej powierzchni, zalecamy wykonanie próby na niewielkim odcinku.

Powierzchnia, na której zamierzamy położyć Stiuk Wapienny, powinna być pozbawiona substancji zmniejszających przyczepność tego produktu. Przed rozpoczęciem pracy, warto taką powierzchnię dokładnie umyć i osuszyć. Więcej wskazówek chętnie udzielimy Państwu podczas wizyty w naszym salonie bądź poprzez kontakt telefoniczny. Zależy nam, aby nasze produkty służyły przez jak najdłuższy okres czasu — pozwoli to na ich odpowiednie zastosowanie.

Parametry techniczne

Warianty litrażowe

2,5L

Rozcieńczanie/mycie narzędzi

woda

Metoda aplikacji

szpachelka, paca wenecka

Ilość warstw

3 i więcej, w zależności od żądanego efektu

Wydajność przy 1 warstwie

9-10 z m² opakowania przy 3 warstwach

Czas schnięcia

24 godziny

Określ powierzchnię

Powierzchnia 1

cm

x

cm

= 0 m2