Masa o efekcie betonu

Zobacz cenę Masa o efekcie betonu

Masa o efekcie betonu (imitacja betonu) Francesco GUARDI Collezione jest nowoczesną, fabrycznie przygotowaną masą produkowaną na bazie najwyższej jakości żywicy akrylowej oraz drobno mielonych wypełniaczy mineralnych. Masa przeznaczona jest do dekoracji ścian wewnątrz oraz na zewnątrz pomieszczeń. Doskonale komponuje się w pomieszczeniach nowoczesnych, tworząc industrialny i surowy efekt. 

 
 

Zobacz i przeczytaj co inni zrobili z Masą o efekcie betonu:

http://majsterki.pl/projekt/betonowa-sciana-w-24-godziny-nawet-dla-poczatkujacych

Przykładowe struktury [ 4 ]

kolory - Masa o efekcie betonu
 - kolor
kolory - Masa o efekcie betonu
 - kolor
kolory - Masa o efekcie betonu
 - kolor
kolory - Masa o efekcie betonu
 - kolor
Narzędzia paca stalowa, paca wenecka, wałek
Ilość warstw 1 lub 2 - w zależności od żądanego efektu
Wydajność przy 1 warstwie 1,5 - 2,0 kg/m2
Czas schnięcia 12 godz.
Czyszczenie narzędzi        woda
Kolorystyka szary
Składowanie w szczelnie zamkniętych pojemnikach w temperaturze od +5°C do +35°C
 1. PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

  Masę o efekcie betonu(imitacja betonu) GUARDI należy nakładać na mocne, trwałe i równe podłoża. Podłoże musi być czyste, suche i wolne od kurzu, tłuszczu oraz innych substancji zmniejszających przyczepność. Przed nakładaniem masy dobrze wyschnięte i wysezonowane podłoże należy zagruntować preparatem gruntującym Francesco GUARDI.

  Świeże tynki cementowe i cementowo – wapienne należy zagruntować po ok. 4 tygodniach, a tynki gipsowe po ok. 2 tygodniach od ich wykonania.

  Gładzie oraz powierzchnie wykonane w systemach płyt kartonowo – gipsowych należy obligatoryjnie odpylić, a następnie zagruntować gruntem np. Akryl G . Ważne, aby po potarciu nie pozostał na dłoni biały pył. W razie potrzeby użyć gruntu Akryl G dwukrotnie, po czym w odpowiednim odstępie czasu zastosować preparat gruntujący Francesco GUARDI.

  Ściany pokryte tapetą: tapetę dokładnie usunąć, a powłoki klejowe zmyć wodą z mydłem malarskim i pozostawić do całkowitego wyschnięcia. Miejsca pokryte pleśnią lub zagrzybione oczyścić mechanicznie i zdezynfekować środkiem glono i grzybobójczym Biotox Total.

  Niezależnie od rodzaju podłoża, przed nałożeniem masy o efekcie betonu zawsze należy zastosować preparat gruntujący Francesco GUARDI. Nakładanie masy można rozpocząć po wyschnięciu preparatu gruntującego tzn. po min. 24 godzinach od zakończenia gruntowania przy wysychaniu w warunkach optymalnych (temp. +20°C, wilgotność 60%). 2. SPOSÓB UŻYCIA

  Wyrób przed użyciem należy wymieszać. Masę nanosimy za pomocą pacy stalowej lub pacy weneckiej na zagruntowaną wcześniej powierzchnię na grubość ok. 1 – 2 mm. Po położeniu równomiernej warstwy przystępujemy do formowania struktury.

  W zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać, strukturę możemy wykonać poprzez:
  - prostopadłe przykładanie czystej pacy w różnych miejscach na ścianie;
  - przyklejenie folii do wytynkowanej powierzchni, dociskanie jej za pomocą wałka malarskiego i odklejenie, a następnie wygładzenie metalową pacą w różnych kierunkach;
  - formowanie suchym wałkiem sznurkowym w różnych kierunkach i miejscach na ścianie.

  W każdym przypadku, po upływie ok. 30 – 40 minut od wykonania struktury (jak paca przestanie kleić się do ściany) wygładzamy całą powierzchnię za pomocą pacy tak, by nie tworzyć zgrubień, jednocześnie pozostawiając miejscowe wgłębienia w strukturze tynku. W celu uzyskania powłoki o zwiększonej odporności na ścieranie, zalecamy wytynkowaną powierzchnię pokryć farbą lazurującą z kolekcji Francesco Guardi. 3. DODATKOWE  INFORMACJE

  Prace dekoracyjne masą o efekcie betonu należy prowadzić przy temperaturze podłoża i otoczenia od +10°C do +25°C, unikając bezpośredniego działania promieni słonecznych zarówno podczas pracy jak i wysychania masy.

   

 

Przydatne produkty

LAKMA SAT Sp. z o.o. zarejestrowana w Sądzie Rejonowym VIII
Wydzial Gospodarczy KRS w Bielsku-Białej pod nr 00000052607
NIP: 548-101-03-09, REGON: 070499284
Wysokość kapitału zakładowego 2 000.000 zł
Biuro Wsparcia Sprzedaży
bws@lakma.com
tel.: +48 33-852-67-65
+48 33-852-67-66
fax.: +48 33-852-67-63
Lakma SAT Sp. z o.o.
43-300 Cieszyn
ul. Frysztacka 173
tel.: +48 33 852-66-01
fax.: +48 33-852-66-03