ładujemy dane

Menu

Nowość!

Farba o Efekcie Diamentowego Pyłu

  • Ściany pełne blasku
  • - Elegancja w Stylu GLAMOUR
  • - Do salonu, sypialni, pokoju dziecka

 

Dostępna w 56 ponadczasowych kolorach!

Zobacz efekt

Nowej generacji okładziny elewacyjne

PANELE KWARCOWE

 

  • - łatwy montaż
  • - bardzo wysoka odporność
  • - nowoczesny wygląd
  • - 10 kolorów!
Zobacz efekt
PANELE KWARCOWE

PANELE KWARCOWE

Opis

Panel kwarcowy Francesco GUARDI Collezione jest nowatorską formą okładzin ściennych stanowiącą doskonałą alternatywę dla naturalnych płyt kamiennych czy ceramicznych. Panele odporne są na działanie czynników atmosferycznych, uszkodzenia mechaniczne, naprężenia termiczne, zabrudzenia oraz korozję biologiczną. Okładziny są łatwe w montażu, nie obciążają elewacji i nie wymagają specjalnych systemów mocowania.

 

Panele kwarcowe Francesco GUARDI przeznaczone są do wykonywania dekoracji ścian wewnątrz i na zewnątrz budynków – w tym całych elewacji w budownictwie jedno i wielorodzinnym. Doskonale sprawdzają się do pokrywania fragmentów obciążonych użytkowo np. cokoły, korytarze, klatki schodowe oraz ozdobnej dekoracji wybranych fragmentów ścian i sufitów wewnątrz pomieszczeń.

Dodatkowo panele stanowić mogą ochronne i dekoracyjne wykończenie elewacji przy ocieplaniu ścian systemami ociepleń LAKMA® TERM ST DEKOR.

Zastosowanie

Korytarz/klatka schodowa

Korytarz/klatka schodowa

Garaż

Garaż

Pokój gościnny/salon

Pokój gościnny/salon

Ściany zewnętrzne

Ściany zewnętrzne

Sposób użycia

1. Przygotowanie podłoża 

Panele kwarcowe należy nakładać na mocne, trwałe i idealnie równe podłoża. Podłoże powinno być czyste, suche, pozbawione tłustych plam, pyłów, zanieczyszczeń mechanicznych, niezwiązanego z podłożem kruszywa oraz wolne od agresji biologicznej i chemicznej. Nowe tynki cementowe pokrywać po 3 – 4 tygodniach sezonowania. Wszelkie ubytki, nierówności należy uzupełnić. Przed przyklejeniem paneli dobrze wyschnięte podłoże należy zagruntować Preparatem gruntującym GUARDI w kolorze zbliżonym do koloru płyty – kolor Preparatu gruntującego stanowił będzie o finalnym kolorze fugi. Podłoża chłonne i pylące przed nałożeniem gruntu GUARDI zagruntować środkiem      Fixgrunt U. Ewentualne objawy agresji biologicznej na podłożach należy zlikwidować za pomocą preparatu Biotox Total. Podłoże wykonane z zaprawy klejącej SYNTEKOL PSW stanowiącej warstwę zbrojoną, zagruntować po jego związaniu tzn. po min. 3 dniach od jego wykonania przy wysychaniu w warunkach optymalnych (temp. +20°C, wilgotność 60%). Przyklejanie paneli można rozpocząć po wyschnięciu preparatu gruntującego GUARDI tzn. po min. 24 godz. od zakończenia gruntowania przy wysychaniu w warunkach optymalnych. Panele należy stosować wyłącznie na powierzchnie pionowe pozbawione podciągania kapilarnego oraz sufity.

 

W przypadku stosowania na przegrody w systemie ETICS ocieplone płytami styropianowymi EPS lub XPS, grubość warstwy zbrojącej powinna wynosić min. 4 – 5 mm.

 

Aplikacja:

W celu zminimalizowania odpadu, przed przystąpieniem do montażu należy odpowiednio rozplanować rozmieszczenie paneli na danej powierzchni. Panele można montować z odpowiednią szczeliną (fugą) lub na styk. Powierzchnie należy pokryć równomiernie klejem przy pomocy pacy zębatej  2 - 3 mm. Klej nakładać etapami tak, aby przyklejać panele do nieprzyschniętej jego warstwy - zanim powstanie tak zwany efekt naskórka. W przypadku jego wyschnięcia klej należy usunąć i zastąpić nową warstwą. Panel należy mocno docisnąć do powierzchni w taki sposób, aby nałożony wcześniej klej pokrył całą jego spodnią powierzchnię, wyciskając z wyczuciem jego nadmiar poza płytę panelu. W tym celu można używać wałka dociskowego lub pacy. Nadmiar kleju należy niezwłocznie zebrać, a całą powierzchnię przemyć wilgotną gąbką. Nie dopuszcza się mocowania paneli z nierównomiernym pokryciem kleju.

Lakierowanie:

Lakier przed użyciem należy dokładnie wymieszać (nie doprowadzać do spienienia) i w zależności od przyjętej techniki malowania rozcieńczyć wodą (max 3%). Lakier nakładać dwukrotnie wałkiem o grubości runa ok. 9 mm nie doprowadzając do tworzenia się zgrubień ani piany. Fugi pokrywamy dokładnie lakierem za pomocą pędzla. Każdorazowo należy zwracać uwagę, aby podczas prac malarskich nie powstały zgrubienia lakieru. Drugą warstwę należy nałożyć po wyschnięciu pierwszej, tj. po min. 4 godz. Warunki atmosferyczne podczas prowadzonych prac oraz 24 godz. po aplikacji ostatniej warstwy: temp. +10°C do +25°C, wilgotność powietrza ok. 55+/-5%, bez bezpośredniego działania promieni słonecznych, wiatru i opadów atmosferycznych. Pokryta lakierem powierzchnia może mieć krótkotrwały kontakt z wodą po 24 godz. od aplikacji drugiej warstwy. Pełne właściwości użytkowe osiągane są po 28 dniach od nałożenia ostatniej warstwy lakieru. Niższa temperatura powietrza i wyższa wilgotność wydłużają czas schnięcia produktu.

Dodatkowe informacje:

Z powodu występowania surowców pochodzenia naturalnego, dla uzyskania najlepszych walorów estetycznych zalecamy wykonanie powierzchni stanowiących odrębną całość w jednym etapie wykonawczym, materiałem zamówionym jednorazowo z tej samej partii produkcyjnej. Prace należy prowadzić przy temperaturze podłoża i otoczenia od +5oC do +25oC, unikając bezpośredniego działania promieni słonecznych zarówno podczas pracy jak i sezonowania. Nie nakładać podczas wilgotności powietrza przekraczającej 80%. Dane zawarte w niniejszej karcie podane są dla temperatury +20oC i wilgotności względnej powietrza 60%.

Parametry techniczne

Grunt

Preparat Gruntujący Guardi w kolorze Panela

Klej

Klej Polimerowy do Paneli Kwarcowych

Lakier

Lakier zabezpieczający elewacyjny

Rozcieńczanie/mycie narzędzi

woda

Wymiar Panela

450 mm x 900 mm x 3 mm

Kolorystyka

10 kolorów z kolekcji Francesco GUARDI

Określ powierzchnię

Powierzchnia 1

cm

x

cm

= 0 m2