ładujemy dane

Menu

Nowość!

Farba o Efekcie Diamentowego Pyłu

  • Ściany pełne blasku
  • - Elegancja w Stylu GLAMOUR
  • - Do salonu, sypialni, pokoju dziecka

 

Dostępna w 56 ponadczasowych kolorach!

Zobacz efekt

Nowej generacji okładziny elewacyjne

PANELE KWARCOWE

 

  • - łatwy montaż
  • - bardzo wysoka odporność
  • - nowoczesny wygląd
  • - 10 kolorów!
Zobacz efekt

15.07.2022

Modny efekt betonu na ścianie

Zastanawiasz się, jak niskim kosztem uzyskać efekt betonu na ścianie? Sprawdź nasz wpis i dowiedz się wszystkiego!

Beton architektoniczny staje się coraz popularniejszy. Dawno już materiał ten przestał kojarzyć się z siermiężnym, prymitywnym i nieatrakcyjnym stylem. Dziś beton jest modnym akcentem we wnętrzach i coraz więcej osób chce go wykorzystać. Aby uzyskać efekt wnętrza utrzymanego w surowym klimacie, możemy zastosować również sposoby pozwalające nam otrzymać efekt betonu na ścianie za sprawą imitacji. W poniższym artykule przedstawimy, jak to zrobić w prosty sposób.

Efekt betonu — modny styl

Jest wiele sposobów na to, aby uzyskać imitację surowego betonu. Plusem takiego rozwiązania zastosowanego we wnętrzach jest neutralna kolorystyka. Beton, czy też jego imitacja, cechuje się oszczędną estetyką, dzięki czemu pięknie komponuje się on przy nowoczesnych aranżacjach. Jednak nie tylko, gdyż materiał taki pasuje do różnych stylów aranżacyjnych — zarówno do stylu industrialnego, jak i np. do mebli i dodatków w stylu skandynawskim. Pamiętać należy, aby dopasować odcień betonu do aranżacji.

Kolorystycznie można połączyć beton z białymi i czarnymi dodatkami lub też przełamać go intensywną kolorystyką. Do tego materiału pasują barwy zarówno chłodne, jak i ciepłe (także kolory zgaszone). Można też zastosować połączenie z drewnem, którego ciepły odcień przełamuje chłód betonu.

Jeśli chce się wykorzystać efekt betonu na ścianie, warto sięgnąć po nowoczesne materiały wykończeniowe, np. masę o efekcie betonu firmy Francesco GUARDI Collezione.

efekt betonu na ścianie

O czym należy pamiętać przed nałożeniem?

Przed rozpoczęciem nakładania produktu (takiego jak masa o efekcie betonu), należy odpowiednio przygotować podłoże - musi być czyste i całkowicie suche. Należy również pozbyć się wszelkich substancji, które zmniejszają przyczepność, takich jak kurz czy tłuszcz. Do zagruntowania podłoża warto wykorzystać specjalne preparaty gruntujące.

W jaki sposób nałożyć produkt?

Istnieje kilka sposobów, dzięki którym można uzyskać efekt betonu na ścianie. Zdecydowanie najskuteczniejszym jest ten przy użyciu masy o efekcie betonu. Produkt należy dokładnie wymieszać przed użyciem, a do jego aplikacji wykorzystać pacę stalowąlub wenecką. Masę należy nanieść na grubość ok. 1-2 mm, wygładzić i pozostawić do wyschnięcia. Po upłynięciu około 6 godzin, należy nałożyć drugą warstwę. Następnym krokiem będzie formowanie struktury - proces ten można wykonać na kilka sposobów, w zależności od zamierzonego efektu.

Inne sposoby na uzyskanie efektu betonu to wykorzystanie fototapety imitująca beton, farby strukturalnej lub farby betonowej, a także dekoracyjnego tynku mineralnego. Rozwiązaniem, które pozwala na uniwersalność, jest zastosowanie masy o efekcie betonu Francesco GUARDI Collezione. Produkt stosowany jest zarówno do wnętrz, jak i do stosowania na zewnątrz oraz do różnych rodzajów podłoży (np. tynk cementowy, gips, płyty kartonowo-gipsowe).

Metod na uzyskanie efektu betonu jest wiele. Warto zdecydować się na taką, która będzie nie tylko tania, ale też przyciągająca wzrok i za której sprawą nasze wnętrze zyska loftowy, lekko industrialny klimat. Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszym przedstawicielem, który udziela cennych wskazówek na temat naszych produktów oraz sposobu ich nakładania!

Nie pomiń tych nowości

mid-century-modern-living-room-i.jpg

Gdzie warto użyć paneli dekoracyjnych?

więcej
farba-o-efekice-rdzy-wizualizacj.jpg

Efekt rdzy na ścianie — do jakiego pomieszczenia będzie najlepszy?

więcej