ładujemy dane

Menu

Nowość!

Farba o Efekcie Diamentowego Pyłu

 • Ściany pełne blasku
 • - Elegancja w Stylu GLAMOUR
 • - Do salonu, sypialni, pokoju dziecka

 

Dostępna w 56 ponadczasowych kolorach!

Zobacz efekt

Nowej generacji okładziny elewacyjne

PANELE KWARCOWE

 

 • - łatwy montaż
 • - bardzo wysoka odporność
 • - nowoczesny wygląd
 • - 10 kolorów!
Zobacz efekt

Opis

Masy dekoracyjne to produkty dla osób, chcących w prosty sposób nadać swoim wnętrzom atrakcyjnego i nietuzinkowego wyglądu. Mnogość estetycznych zabiegów, jakie można uzyskać dzięki umiejętnemu wykorzystaniu mas dekoracyjnych o najróżniejszych efektach, sprawia, że cieszą się one coraz większym uznaniem i popularnością wśród konsumentów. Masa Dekoracyjna o Efekcie Betonu Architektonicznego jest naszą propozycją skierowaną do Klientów, którzy cenią sobie oryginalność oraz surową industrialną stylistykę wnętrz.

SPEKTAKULARNY EFEKT NA PAŃSTWA ŚCIANACH

Nasza Masa Dekoracyjna o Efekcie Betonu to produkt przeznaczony dla osób, które poszukują nietuzinkowych pomysłów do swoich wnętrz oraz ścian zewnętrznych. Produkt marki Francesco Guardi to gwarancja najwyższej jakości połączonej z ciekawym efektem. Imitację betonu na ścianie zawdzięczamy nowoczesnej, fabrycznie przygotowanej substancji produkowanej przy użyciu najlepszej jakości żywicy akrylowej oraz drobno zmielonych wypełniaczy mineralnych. Produkt ten wprost idealnie wkomponowuje się w przestrzenie o nowoczesnym i industrialnym charakterze, nadając tym samym efekt surowego betonu na ścianie.

Masa o Efekcie Betonu marki Francesco Guardi nadaje się do użytku wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Ponadto łatwość w sposobie jej aplikacji i formowaniu wpływa na częstotliwość wybierania jej przez naszych Klientów. Znakomita przyczepność do różnego rodzaju podłoży to również jedna z zalet naszego produktu. Betonowa Masa na Ścianę Francesco Guardi może być wykorzystywana na powierzchnie takie jak gips, tynk cementowy czy płyty kartonowo-gipsowe. Produkt znajdzie zastosowanie również w pomieszczeniach takich jak sypialnia, salon, korytarz lub kuchnia. Doskonale wkomponowuje się także w budynkach użytku publicznego, takich jak hotele czy restauracje.

IDEALNE TŁO W PAŃSTWA MIESZKANIACH

Nasza Masa o Efekcie Surowego Betonu to wysokiej klasy produkt, który stworzy w Państwa pomieszczeniach mieszkalnych efekt spektakularnego tła. Nada się do przestrzeni, w których królują dodatki w postaci innowatorskich mebli, obrazów czy dużej liczby roślin, pięknie się z nimi komponując.

Masa o Efekcie Betonu Francesco Guardi pięknie wpasuje się również w minimalistyczne wnętrza. Posłuży jako ozdoba sama w sobie, nadając naturalności dzięki swojemu matowemu wykończeniu. Produkt od Francesco Guardi fantastycznie współgra z różnymi stylami wykończenia, w zależności od preferencji naszych Klientów. Aby dokładniej zaznajomić się z oferowanym przez nas produktem, nadającym efekt surowego betonu w Państwa pomieszczeniach – serdecznie zachęcamy do zapoznania się z dostępną ofertą. Nasi pracownicy chętnie pomogą w kwestii doboru produktu — zapraszamy do kontaktu!

Zastosowanie

Korytarz/klatka schodowa

Korytarz/klatka schodowa

Garaż

Garaż

Pokój gościnny/salon

Pokój gościnny/salon

Kuchnia

Kuchnia

Łazienka

Łazienka

Przedpokój/wiatrołap

Przedpokój/wiatrołap

Sposób użycia

Solidne i dokładne przygotowanie powierzchni pod wykonywaną w późniejszym czasie pracę przy użyciu Masy Dekoracyjnej o Efekcie Betonu Francesco Guardi to element mający niesamowicie duży wpływ na wizualny efekt końcowy całego procesu. W przypadku malowania powierzchni należy upewnić się, że wszystkie kroki zostały spełnione, aby w późniejszym czasie uniknąć ewentualnych nieprzyjemności w postaci smug, rozwarstwienia czy innych negatywnych skutków.

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA PRZED NAŁOŻENIEM MASY
Masa Dekoracyjna o Efekcie Betonu
Francesco Guardi powinna zostać nałożona na równe, twarde podłoże. Obszar ten powinien zostać pozbawiony wszelkich niechcianych elementów takich jak kurz, tłuste substancje oraz pozostałe, mogące wpływać na siłę przyczepności produktu do podłoża. Jeszcze przed przystąpieniem do malowania, należy zagruntować suche podłoże za pomocą produktu gruntującego marki Francesco Guardi Collezione. W przypadku świeżych tynków cementowych lub cementowo-wapiennych należy zagruntować podłoże po około 4 tygodniach, natomiast w przypadku tynków gipsowych – po około 2 tygodniach od ich wykonania. Gładzie i powierzchnie kartonowo-gipsowe powinno się odpylić, a następnie zagruntować produktem Fixgrunt U. Należy zwrócić uwagę, aby po przejechaniu dłonią, nie pozostał na niej ślad w postaci białego pyłu. Jeśli taka sytuacja będzie miała miejsce, zalecamy użycie produktu Fixgrunt U po raz kolejny, a zaraz potem zastosować preparat gruntujący marki Francesco Guardi.

W zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać, strukturę możemy wykonać poprzez:

 • - prostopadłe przykładanie czystej pacy w różnych miejscach na ścianie co spowoduje częściowe odrywanie masy od dekorowanej powierzchni;
 • - wydrapywanie krawędzią pacy strukturę imitującą ubytki;
 • - przyklejenie folii do wytynkowanej powierzchni, dociskanie jej za pomocą wałka malarskiego i odklejenie, a następnie wygładzenie metalową pacą w różnych kierunkach;
 • - formowanie suchym wałkiem sznurkowym w różnych kierunkach i miejscach na ścianie;
 • - wydrapywanie odpowiednim narzędziem, np. śrubokrętem płaskim fugi imitującej krawędzie bloków betonowych czy innych form płyt lub okładzin ściennych.

W przypadku powierzchni pokrytych tapetą należy ją dokładnie usunąć, a następnie z należytą starannością umyć podłoże przy użyciu wody i mydła malarskiego, pozostawiając do wyschnięcia. Fragmenty pokryte pleśnią lub grzybem usunąć mechanicznie i zdezynfekować środkiem Biotox Total. Masę imitującą beton architektoniczny należy stosować z produktem gruntującym naszej firmy. Nakładanie masy naszej firmy, można zacząć po wyschnięciu preparatu gruntującego i po upływie 24 godzin od zakończenia gruntowania przy wysychaniu w warunkach o temperaturze 20°C, wilgotności 60%.

 

DODATKOWE  INFORMACJE
Cały proces prac dekoracyjnych przy użyciu produktu, jakim jest Betonowa Masa na Ścianę Francesco Guardi, należy starannie przeprowadzić w odpowiednich warunkach. Temperatura podłoża i otoczenia powinna wynosić od 10 do 25°C. Zaleca się unikania promieni słonecznych, zarówno podczas malowania jak i przechowywania produktu. Słońce może wpływać na konsystencję oraz efekt końcowy położonego na konkretnej powierzchni produktu.

Metody aplikacji Masy o Efekcie Betonu Architektonicznego Francesco Guardi, jakie zalecamy podczas używania masy o efekcie betonu to wałek, paca wenecka oraz paca stalowa. Ilość warstw, które mogą zostać położone na podłoże to 1-2 warstwy, w zależności od tego, jaki finalny efekt chcemy uzyskać. Czas schnięcia wynosi około 12 godzin.

W celu uzyskania informacji o dostępnych kolorach oraz bliższego zapoznania się z charakterystyką Masy Dekoracyjnej o Efekcie Betonu zapraszamy do kontaktu — w razie pytań zawsze chętnie służymy fachową pomocą. Serdecznie zachęcamy do zakupu produktów marki Francesco Guardi Collezione!

Parametry techniczne

Metoda aplikacji

paca stalowa, paca wenecka, wałek

Ilość warstw

1-2 (w zależności od efektu jaki chce się uzyskać)

Czas schnięcia

12 godzin

Kolor producenta

szary

biały

System kolorowania LAKMA

Warianty litrażowe

15Kg

Wydajność przy 1 warstwie

1,5 - 2,0 kg/m²

Kolory

Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Czy produkt można aplikować na zewnątrz pomieszczeń?

Tak, produkt nadaje się do aplikacji na podłożnach mineralnych na zewnątrz pomieszczeń, co potwierdza Deklaracja Właściwości Użytkowych zgodna z normą PN-EN-15/824.

Czy w przypadku stosowania na zewnątrz pomieszczeń produkt wymaga dodatkowego zabezpieczenia?

Masa o Efekcie Betonu nie wymaga dodatkowego zabezpieczenia, natomiast w miejscach szczególnie narażonych na zabrudzenia zaleca się zabezpieczenie Elewacyjnym Lakierem Zabezpieczającymz kolekcji Francesco Guardi.

Czy produkt odporny jest na działanie wilgoci?

Masa o Efekcie Betonu jest wyrobem niskonasiąkliwym (klasa W3), przez co z powodzeniem może być stosowana w łazience oraz innych miejscach narażonych na podwyższoną wilgotność powietrza. W przypadku stosowania w miejscach bezpośrednio narażonych na działanie wody, powłokę farby zaleca się dodatkowo zabezpieczyć Lakierem Zabezpieczającym Wewnętrznym z kolekcji Francesco Guardi.

Określ powierzchnię

Powierzchnia 1

cm

x

cm

= 0 m2