ładujemy dane

Menu

Nowość!

Farba o Efekcie Diamentowego Pyłu

 • Ściany pełne blasku
 • - Elegancja w Stylu GLAMOUR
 • - Do salonu, sypialni, pokoju dziecka

 

Dostępna w 56 ponadczasowych kolorach!

Zobacz efekt

Nowej generacji okładziny elewacyjne

PANELE KWARCOWE

 

 • - łatwy montaż
 • - bardzo wysoka odporność
 • - nowoczesny wygląd
 • - 10 kolorów!
Zobacz efekt

Gładź Szpachlowa Hybrydowa

kalkulator zużyciaSprawdź cenę

Opis

Gładź szpachlowa hybrydowa GUARDI jest ultranowoczesną masą w postaci żelowej pasty. Dzięki zawartości unikatowej kompozycji środków plastyfikujących, zagęstników i spreparowanych żywic polimerowych, gładź charakteryzuje się wysoką tiksotropią oraz wyjątkowo łatwym rozprowadzaniem i wygładzaniem ścian i sufitów. Po wyschnięciu tworzy śnieżnobiałą i gładką powierzchnię, która stanowi idealne podłoże pod malowanie wszystkimi rodzajami farb dyspersyjnych, tapetowaniem oraz dekoracyjnymi masami strukturalnymi.

 

 • - żelowa konsystencja, najwyższy komfort aplikacji i wygładzania
 • - możliwość aplikacji za pomocą pacy, szpachli, WAŁKA oraz agregatem natryskowym
 • - śnieżnobiała po utwardzeniu
 • - możliwość wykonywania struktur dekoracyjnych
 • - łatwe szlifowanie i duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne

Gładź przeznaczona jest do dekoracyjno – ochronnego wykończenia ścian wewnątrz pomieszczeń wykonanych z zapraw cementowych, cementowo – wapiennych, płyt gipsowo – kartonowych, betonu, gazobetonu oraz przy remontach na oczyszczonych wcześniej starych powłokach malarskich przed tapetowaniem.

Sposób użycia

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

Gładź należy nakładać na wysezonowane, mocne, trwałe, czyste, suche i wolne od kurzu, tłuszczu oraz innych substancji zmniejszających przyczepność podłoża. Świeże tynki cementowe i cementowo – wapienne należy zagruntować po ok. 4 tygodniach, a tynki gipsowe po ok. 2 tygodniach od ich wykonania gruntem np. Fixgrunt U. Miejsca pokryte pleśnią lub zagrzybione oczyścić mechanicznie i zdezynfekować środkiem glono i grzybobójczym Biotox Total.

PRZYGOTOWANIE PRODUKTU

Wyrób jest gotowy do użycia. Przed nakładaniem gładź należy lekko wymieszać. W przypadku aplikacji gładzi agregatem, gładź należy rozcieńczyć wodą.

SPOSÓB UŻYCIA

Gładź szpachlowa GUARDI możemy nanosić za pomocą narzędzi ze stali nierdzewnej (paca, szpachla), wałka z włókna nylonowego oraz agregatów hydrodynamicznych. Jednorazowo nakładana warstwa nie powinna być grubsza niż 5 mm. Większe ubytki i nierówności pokrywać kolejnymi warstwami po wyschnięciu warstwy nałożonej wcześniej. Szpachlowanie wykonywać w temperaturze powyżej 5oC i wilgotności powietrza max 70%. Całkowite stwardnienie następuje po upływie 12 godz. Szlifować przy użyciu siateczki lub drobnoziarnistego papieru ściernego o gramaturze 180 lub 220. Dopuszczalne jest też szlifowanie na mokro za pomocą gąbki i wody.

Nakładanie wałkiem z włókna nylonowego - gładź nakładamy pionowymi pasami z góry na dół, na zakładkę. Od okna do wnętrza pomieszczenia. Trzeba pamiętać, aby nie przekraczać maksymalnej grubości warstwy, tj. 5 mm. Jeśli konieczne jest wykonanie kolejnej warstwy, należy poczekać do całkowitego wyschnięcia pierwszej warstwy gładzi, tj. min. 12 godz. Jeszcze mokrą powierzchnię nałożonej gładzi należy wyrównać za pomocą szerokiej szpachli do gładzi lub przy użyciu narzędzia ze sprężystym ostrzem z tworzywa sztucznego. Wyrównanie i wygładzenie nałożonej gładzi należy wykonać przed powstaniem tzw. filmu czyli charakterystycznego naskórka na powierzchni.

Nakładanie za pomocą urządzeń hydrodynamicznych - powierzchnia przed nakładaniem gładzi szpachlowej powinna być obowiązkowo zagruntowana. Grubość nakładanej warstwy zależy od średnicy dyszy – dedykowana dysza – 541. Przy natrysku hydrodynamicznym zaleca się nakładanie jednorazowo warstwy nie grubszej niż 5 mm. W razie potrzeby gładź można rozcieńczyć dodając od 1% do 2% wody na opakowanie. Podczas nakładania gładzi urządzeniem hydrodynamicznym nie zaleca się pozostawiania masy w układzie hydraulicznym urządzenia pod ciśnieniem dłużej niż 20 minut. Po wykonaniu natrysku lub podczas dłuższej przerwy w prowadzeniu prac należy spuścić ciśnienie na zaworze zwrotnym oraz pistolecie, co przedłuży żywotność agregatu i zapobiegnie niepożądanym utrudnieniom w pracy. Na powierzchniach porowatych (tynki gipsowe i mineralne) zaleca się nakładanie dwóch warstw gładzi. Drugą warstwę nanosimy po wyschnięciu warstwy poprzedniej.

DODATKOWE INFORMACJE

Masę należy przechowywać w oryginalnych i szczelnie zamkniętych opakowaniach. Chronić przed mrozem i nasłonecznieniem. Podczas szlifowania używać maski przeciwpyłowej i okularów ochronnych. Narzędzia oraz inne powierzchnie po zabrudzeniu umyć wodą. Firma LAKMA SAT nie odpowiada za jakość produktu i efekt końcowy w przypadku nie przestrzegania podanych zaleceń.

Parametry techniczne

Czas schnięcia

12 godzin

Kolor

Biały

Metoda aplikacji

paca, szpachla, wałek nylonowy, agregat hydrodynamiczny

Ilość warstw

1-2

Wydajność dla warstwy 2 mm

na tynk cementowo – wapienny: 1 kg/m2, na tynk gipsowy: 1kg/1,5m2, na płyty G-K: 1 kg/2m2

Maksymalna jednorazowa gr. warstwy

5 mm

Warianty litrażowe

5Kg | 20Kg

Określ powierzchnię

Powierzchnia 1

cm

x

cm

= 0 m2

Gładź Szpachlowa Hybrydowa

Gładź Szpachlowa Hybrydowa